وبلاگicon
شامپو‌های حاوی عصاره گیاهان - طب سنتی عطاری ممتاز گیاه درمانی

طب سنتی عطاری ممتاز گیاه درمانی

WWW.021DR.COM

شامپو‌های حاوی عصاره گیاهان


شامپو‌های حاوی عصاره گیاهان

  

در حال حاضر شامپوهایی محتوی عصاره گیاهان و یا مواد شیمیایی خاص وارد بازار شده است که حتما شما نیز نمونه‌های آن را دیده‌اید. آیا می‌دانید هر یک از این عصاره‌ها چه اثری بر پوست‌سر و موهای شما می‌گذارند؟
شامپوهای حاوی عصاره حنا: موهایی که به رنگ شرابی و یا خرمایی درمی‌آیند، پس از مدتی به قرمزی می‌زنند. برای اینکه رنگ شرابی موهای شما کاملا حفظ شود و درخشش و زیبایی داشته باشد، از عصاره حنا استفاده کنید،.
شامپوهای حاوی عصاره گیاه سدر: در اثر ترشح بیش از حد چربی در پوست‌سر، موها چرب و سنگین می‌‌شوند. عصاره سدر، اثر پاک‌کنندگی دارد و میزان ترشح چربی را تنظیم می‌کند. شامپوهای حاوی عصاره سدر با کاهش چربی اضافی پوست، خارش سر را از بین برده و موجب پرپشت‌ شدن و شفافیت موها می‌شود،.
شامپوهای حاوی عصاره رزماری: عوامل محیطی مانند آلودگی هوا، شانه زدن خشن، پوش و استفاده زیاد از سشوار.... سبب خشکی و شکنندگی موها می‌شوند. برای مقابله با این عوامل، استفاده از شامپوهای حاوی عصاره رزماری که حاوی مواد پاک کننده ملایم است، توصیه می‌شود.
شامپوهای حاوی عصاره گیاه گزنه: عصاره این گیاه ترشح غدد سبابه را تنظیم کرده و چرب شدن ریشه مو را به تاخیر نیندازید.
شامپوهای حاوی عصاره گل لادن: این عصاره برطرف کننده شوره‌های ریز و پوسته‌های سر بوده و به موها شادابی و سلامت می‌بخشد.
شامپوهای حاوی عصاره انار:‌ عصاره انار به دلیل دارا بودن خاصیت ثابت کنندگی مستقیم رنگ روی کراتین مو، درخشندگی موهای رنگ شده را افزایش می‌دهد. همچنین تغذیه‌کننده، محافظت‌کننده، ترمیم و مرطوب‌کننده است،.
شامپوهای حاوی شیر بادام:‌ این نوع شامپوها دارای خواص حجم‌دهندگی هستند و به موهای پژمرده شادابی می‌بخشند.
شامپوهای حاوی عصاره گل صدتومانی:‌ این عصاره التیام‌بخش پوست‌های سر‌‌آسیب‌‌دیده بر اثر محصولات نامناسب آرایشی بهداشتی، آلودگی هوا و استرس است. این نوع شامپوها از رشد قارچ یثروسپروم (عامل مولد شوره) جلوگیری می‌کنند.
شامپوهای حاوی عصاره گل‌همیشه‌بهار:‌ این نوع شامپوها التیام‌بخش، نرم‌کننده و محافظت‌کننده پوست‌اند و برای کودکان و نوزدان بسیار مناسب‌اند.